Kontaktul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wpism@umk.pl

Aktualności

zdjęcie

Rekrutacja 2018 - drugi nabór

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczął się drugi nabór na część kierunków studiów stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich. Rekrutacja na pięć kierunków z toruńskiej oferty UMK została przedłużona.

więcej informacji

zdjęcie

Srebrni wioślarze z UMK

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Patryk Przekopski (M2X), Bartosz Leszczyński (8+) i Filip Leszczyński (8+) zostali srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostwa Świata w Szanghaju.

więcej informacji

zdjęcie

"Adapciak" dla nowych studentów

Samorząd Studencki UMK zaprasza nowo przyjętych studentów UMK do udziału w obozie integracyjnym „Adapciak 2018”, który od 30 sierpnia do 3 września odbędzie się w Toruniu i Jarosławcu.

więcej informacji

zdjęcie

Awans UMK w kolejnym światowym rankingu

Światowy ranking Webometrics to kolejne zestawienie, w którym Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu potwierdza swoją wysoką pozycję. W tegorocznej edycji UMK został sklasyfikowane na 7. miejscu w Polsce i 21. w Europie Środkowo-Wschodniej. W globalnej klasyfikacji nasza uczelnia zajmuje 675. pozycję.

więcej informacji

zdjęcie

Nasi wioślarze na podium

Wioślarze AZS UMK, m. in. Mirosław Ziętarski z naszego Wydziału (kierunek Bezpieczeństwo narodowe) stanęli na podium III Pucharu Świata, który odbył się w dniach 13-15 lipca w Lucernie (Szwajcaria).

więcej informacji

zdjęcie

Międzynarodowa Konferencja „Nation and Society”

W dniach 29–30 czerwca 2018 r. w Collegium Maximum UMK Toruniu miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod patronatem Jego Magnificencji Rektora UMK prof. dr hab. Andrzeja Tretyna oraz Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego pt. „Nation and Society” organizowana przez Katedrę Historii Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Niemiecki Instytut Historyczny, Uniwersytet w Rostocku oraz Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu. Była to siódma konferencja odbywająca się w ramach międzynarodowego projektu: Copernicus Graduate School.

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs na najlepszego studenta i absolwenta WPiSM

Dziekan wraz z Radą Wydziału WPiSM ogłasza

konkurs na najlepszego studenta, absolwenta WPiSM oraz osoby o znacznych osiągnięciach w konkurencji międzynarodowej w roku akad. 2017/2018.

W konkursie mogą brać udział studenci/absolwenci wszystkich kierunków WPiSM, którzy osiągnęli średnią ocen nie niższą niż 4,5 i wyróżniają się osiągnięciami w działalności naukowej, sportowej, artystycznej lub innych formach działalności społecznej.

więcej informacji

zdjęcie

Prof. Wojciech Polak przewodniczącym Kolegium IPN

Prof. dr hab. Wojciech Polak z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK został wybrany na przewodniczącego Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

więcej informacji

zdjęcie

Terminarz egzaminów

więcej informacji

zdjęcie

O frekwencji wyborczej w IV LO

W miniony piątek, 15. czerwca, doktorantka naszego Wydziału mgr Paulina Kruszyńska poprowadziła dla młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu warszaty pt. "Być, albo nie być - rzecz o frekwencji wyborczej".

więcej informacji

zdjęcie

Sukces w rankingu "Perspektyw"

Kierunki prowadzone przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK wysoko w najnowszym rankingu "Perspektyw"!

więcej informacji

zdjęcie

Nowa Przewodnicząca

Paulina Politowska z naszego Wydziału została wybrana na nową przewodniczącą Samorządu Studenckiego UMK. Swoją dwuletnią kadencję rozpoczęła 1 czerwca 2018 r.

więcej informacji

zdjęcie

Sukces V Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego

Sukcesem zakończył się V Międzynarodowy Kongres Azjatycki pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. Joanny Marszałek-Kawy. W wydarzeniu aktywnie pomagali studenci Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych.

więcej informacji

zdjęcie

Złoty medal drużyny WPiSM

więcej informacji

zdjęcie

Studenci WPiSM na turnieju dyscyplin obronnych

Grupa studentów z naszego Wydziału brała udział w zawodach sportowo-obronnych pod opieką prof. Zdzisława Polcikiewicza.

więcej informacji

zdjęcie

Trening żołnierza wojsk specjalnych w projekcie UE

więcej informacji

zdjęcie

Współpraca z ASzWoj

Podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Oblicza współczesnego terroryzmu" odbywającej się w Rembertowie miało miejsce podpisanie dokumentu określającego ramy współpracy miedzy naszym Wydziałem a Wydzialem Bezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej.

więcej informacji

zdjęcie

Dziekanat WPiSM najlepszy!

W czwartek 12 kwietnia odbyła się Gala Copernicana – Uniwersytecka Gala Charytatywna, która zwieńczyła plebiscyt zorganizowany przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Niezależne Zrzeszenie Studentów.

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja „Świat islamu”

W dn. 22-23 marca br. w budynku Collegium Maius Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Świat islamu w perspektywie badań arabistycznych i politologicznych”, zorganizowana przez Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Pracownię Języka i Kultury Arabskiej Wydziału Filologicznego UMK oraz Koło Naukowe Spraw Zagranicznych i Koło Naukowe Arabistów „Zahra as-Sahra”. W skład Komitetu Organizacyjnego Konferencji weszli: dr hab. Paweł Hanczewski, dr Magdalena Lewicka i mgr Michał Dahl.

więcej informacji

zdjęcie

III Zimowa Szkoła Metodologiczna na WPiSM

17. marca br. odbyła się III Ogólnoposka Konferencja Naukowa Zimowa Szkoła Metogologiczna

więcej informacji

zdjęcie

Grant dla Dziekana WPiSM

Projekt Dziekana Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych prof. Zbigniewa Karpusa został zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

więcej informacji

zdjęcie

Dyplomatorium WPiSM

W sobotę 3. lutego br. odbyło się wręczenie dyplomów absolwentom studiów I i II stopnia 

więcej informacji

zdjęcie

Oficjalna kwota zbiórki WOŚP na WPiSM

Miło nam poinformować o oficjalnej kwocie zbiórki

więcej informacji

zdjęcie

Sukces absolwentów WPiSM w prestiżowym konkursie

Absolwenci stosunków międzynarodowych I i II stopnia laureatami Konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych UE

więcej informacji

zdjęcie

Ze stypendium ministra

Wśród 27 studentów i 4 doktorantów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy otrzymali stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego znalazło się dwóch studentów WPiSM

więcej informacji

zdjęcie

Pracownik naukowy WPiSM na konferencji naukowej w Londynie

więcej informacji

zdjęcie

Z UMK do Rady

Adrianna Czarnecka – studentka bezpieczeństwa wewnętrznego i doktorantka na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz pełnomocniczka ds. mobilności studenckiej Parlamentu Studentów RP została powołana w skład Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

więcej informacji

zdjęcie

Bardzo wysoka pozycja WPiSM w naukach politycznych

MNiSW ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2016. Drugi raz z rzędu uzyskaliśmy prestiżową kategorię A! Szczególnie dumni jesteśmy z najlepszego wyniku z zakresu osiągnięć naukowych i twórczych oraz praktycznych efektów działalności naukowej wśród wszystkich wydziałów prowadzących studia politologiczne w Polsce.

więcej informacji

zdjęcie

Sukces studentki WPiSM

Srebrny medal dla studentki kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne

więcej informacji

zdjęcie

Relacja z I Zjazdu Katedr Bezpieczeństwa

W dniach 28-29 września br. w Hotelu Uniwersyteckim UMK, odbył się I Interdyscyplinarny Zjazd Katedr i Zakładów Bezpieczeństwa, organizowany przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK

więcej informacji

Archiwum