Kontaktul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wpism@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Terminarz egzaminów

więcej informacji

zdjęcie

Rekrutacja 2018 - ważne terminy

Trwa rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w roku akademickim 2018/2019. Chętni do podjęcia studiów I stopnia i jednolitych studiów magisterskich w trybie stacjonarnym powinni do 9 lipca (na większości kierunków) założyć elektroniczne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Zapisy kandydatów na niektóre z kierunków artystycznych z oferty UMK potrwają krócej.

więcej informacji

zdjęcie

O frekwencji wyborczej w IV LO

W miniony piątek, 15. czerwca, doktorantka naszego Wydziału mgr Paulina Kruszyńska poprowadziła dla młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu warszaty pt. "Być, albo nie być - rzecz o frekwencji wyborczej".

więcej informacji

zdjęcie

Sukces w rankingu "Perspektyw"

Kierunki prowadzone przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK wysoko w najnowszym rankingu "Perspektyw"!

więcej informacji

zdjęcie

Międzynarodowa Konferencja „Nation and Society”

Katedra Historii Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Niemiecki Instytut Historyczny, Uniwersytet w Rostocku oraz Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową pod patronatem Jego Magnificencji Rektora UMK prof. dr hab. Andrzeja Tretyna oraz Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego pt. „Nation and Society”. Jest to siódma konferencja odbywająca się w ramach międzynarodowego projektu: Copernicus Graduate School.

więcej informacji

zdjęcie

Nowa Przewodnicząca

Paulina Politowska z naszego Wydziału została wybrana na nową przewodniczącą Samorządu Studenckiego UMK. Swoją dwuletnią kadencję rozpoczęła 1 czerwca 2018 r.

więcej informacji

zdjęcie

Sukces V Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego

Sukcesem zakończył się V Międzynarodowy Kongres Azjatycki pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. Joanny Marszałek-Kawy. W wydarzeniu aktywnie pomagali studenci Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych.

więcej informacji

zdjęcie

Złoty medal drużyny WPiSM

więcej informacji

zdjęcie

Studenci WPiSM na turnieju dyscyplin obronnych

Grupa studentów z naszego Wydziału brała udział w zawodach sportowo-obronnych pod opieką prof. Zdzisława Polcikiewicza.

więcej informacji

zdjęcie

Trening żołnierza wojsk specjalnych w projekcie UE

więcej informacji

zdjęcie

Współpraca z ASzWoj

Podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Oblicza współczesnego terroryzmu" odbywającej się w Rembertowie miało miejsce podpisanie dokumentu określającego ramy współpracy miedzy naszym Wydziałem a Wydzialem Bezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej.

więcej informacji

zdjęcie

Dziekanat WPiSM najlepszy!

W czwartek 12 kwietnia odbyła się Gala Copernicana – Uniwersytecka Gala Charytatywna, która zwieńczyła plebiscyt zorganizowany przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Niezależne Zrzeszenie Studentów.

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja „Świat islamu”

W dn. 22-23 marca br. w budynku Collegium Maius Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Świat islamu w perspektywie badań arabistycznych i politologicznych”, zorganizowana przez Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Pracownię Języka i Kultury Arabskiej Wydziału Filologicznego UMK oraz Koło Naukowe Spraw Zagranicznych i Koło Naukowe Arabistów „Zahra as-Sahra”. W skład Komitetu Organizacyjnego Konferencji weszli: dr hab. Paweł Hanczewski, dr Magdalena Lewicka i mgr Michał Dahl.

więcej informacji

zdjęcie

III Zimowa Szkoła Metodologiczna na WPiSM

17. marca br. odbyła się III Ogólnoposka Konferencja Naukowa Zimowa Szkoła Metogologiczna

więcej informacji

zdjęcie

Grant dla Dziekana WPiSM

Projekt Dziekana Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych prof. Zbigniewa Karpusa został zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

więcej informacji

zdjęcie

Dyplomatorium WPiSM

W sobotę 3. lutego br. odbyło się wręczenie dyplomów absolwentom studiów I i II stopnia 

więcej informacji

zdjęcie

Oficjalna kwota zbiórki WOŚP na WPiSM

Miło nam poinformować o oficjalnej kwocie zbiórki

więcej informacji

zdjęcie

Sukces absolwentów WPiSM w prestiżowym konkursie

Absolwenci stosunków międzynarodowych I i II stopnia laureatami Konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych UE

więcej informacji

zdjęcie

Ze stypendium ministra

Wśród 27 studentów i 4 doktorantów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy otrzymali stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego znalazło się dwóch studentów WPiSM

więcej informacji

zdjęcie

Pracownik naukowy WPiSM na konferencji naukowej w Londynie

więcej informacji

zdjęcie

Z UMK do Rady

Adrianna Czarnecka – studentka bezpieczeństwa wewnętrznego i doktorantka na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz pełnomocniczka ds. mobilności studenckiej Parlamentu Studentów RP została powołana w skład Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

więcej informacji

zdjęcie

Bardzo wysoka pozycja WPiSM w naukach politycznych

MNiSW ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2016. Drugi raz z rzędu uzyskaliśmy prestiżową kategorię A! Szczególnie dumni jesteśmy z najlepszego wyniku z zakresu osiągnięć naukowych i twórczych oraz praktycznych efektów działalności naukowej wśród wszystkich wydziałów prowadzących studia politologiczne w Polsce.

więcej informacji

zdjęcie

Sukces studentki WPiSM

Srebrny medal dla studentki kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne

więcej informacji

zdjęcie

Relacja z I Zjazdu Katedr Bezpieczeństwa

W dniach 28-29 września br. w Hotelu Uniwersyteckim UMK, odbył się I Interdyscyplinarny Zjazd Katedr i Zakładów Bezpieczeństwa, organizowany przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK

więcej informacji

Archiwum