Kontaktul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wpism@umk.pl

Aktualności

zdjęcie

Mentorzy poszukiwani

Trwa rekrutacja do programu Mentor. Poszukiwane są osoby, które chcą poznać ciekawych ludzi, poszerzać horyzonty, a przy okazji pomóc zagranicznym studentom UMK. Termin zgłoszeń upływa 16 grudnia.

więcej informacji

zdjęcie

Polish Documentary Film Festival

W dniach 12.-14. października br. w Nowym Jorku odbył się Festiwal Polskich Filmów Dokumentalnych (Polish Documentary Film Festival).

więcej informacji

zdjęcie

Gość z Tajwanu na WPiSM

Dr Jin Su Kang z Institute of Business and Management, z National Chiao Tung University, z Tajwanu była dziś gościem Wydziału.

więcej informacji

zdjęcie

Ruszają dyplomatoria

17 listopada rozpoczną się wydziałowe uroczystości wręczania dyplomów tegorocznym absolwentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako pierwsi dyplomy odbiorą absolwenci Wydziału Chemii.

więcej informacji

zdjęcie

VI Międzynarodowy Kongres Azjatycki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w najważniejszym cyklicznym wydarzeniu w Polsce dotyczącym problematyki Azji - VI Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, który odbędzie się w dn. 15-17 maja 2019 roku w Toruniu.

więcej informacji

zdjęcie

Konsultacje ws. przyszłości Europy

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach obywatelskich on-line dot. przyszłości Europy.

więcej informacji

zdjęcie

Mieszkanie dla absolwenta

Pięcioro absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymało klucze do mieszkań w ramach czwartej edycji miejskiego programu „Mieszkanie dla absolwenta”.

więcej informacji

zdjęcie

Pamiętamy o zmarłych

W roku akademickim 2017/2018 społeczność UMK pożegnała na zawsze kilkunastu swoich pracowników: nauczycieli akademickich, przedstawicieli administracji i innych jednostek, a także studentów.

więcej informacji

zdjęcie

Dziekanat - nowe godziny przyjmowania studentów

Informujemy, że od dnia 15 października 2018 r. dziekanaty będą przyjmowały studentów od poniedziałku do czwartku od godz. 9:00 do godz. 13:30.

więcej informacji

zdjęcie

Naukowiec z WPiSM ze stypendium

Dr Michał Piechowicz z naszego Wydziału znalazł się w gronie 181 wybitnych młodych naukowców (3 z UMK), którzy otrzymają ministerialne stypendia naukowe. W XIII edycji konkursu rywalizowało 1129 wniosków.

więcej informacji

zdjęcie

Komplet złotych medali Anety Rygielskiej

Aneta Rygielska triumfowała wśród młodzieżowców! Studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jako jedna z pięciu pięściarek obroniła mistrzowski tytuł zdobyty w zeszłym roku w Grudziądzu.

więcej informacji

zdjęcie

Wizyty studyjne w Brukseli, Luksemburgu, Berlinie i Lipsku

więcej informacji

zdjęcie

Informacje dla studentów I roku

więcej informacji

zdjęcie

Nagrody i wyróżnienia

Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie dydaktyczno-wychowawczej, naukowo-badawczej oraz organizacyjnej.

więcej informacji

zdjęcie

Wyniki konkursu

We wtorek, 11 września Rada Wydziału wybrała laureatów Konkursu na najlepszego studenta i absolwenta WPiSM.

więcej informacji

zdjęcie

II Zjazd Katedr i Zakładów Bezpieczeństwa

W środę 12 września rozpoczął się II Zjazd Katedr i Zakladow Bezpieczenstwa.

więcej informacji

zdjęcie

Nowe programy studiów

Nowe programy studiów

więcej informacji

zdjęcie

Radiowa zmiana warty

Stanisław Janowski, absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz student kulturoznawstwa UMK został nowym redaktorem naczelnym Rozgłośni Uniwersyteckiej Radio Sfera. Zastąpił na stanowisku Patryka Przybyłowskiego.

więcej informacji

zdjęcie

UMK w rankingu szanghajskim

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu potwierdził swoją obecność w światowej elicie szkół wyższych - został odnotowany w ogólnym zestawieniu tzw. rankingu szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities – ARWU). Tym samym UMK jest klasyfikowany we wszystkich najważniejszych światowych zestawieniach szkół wyższych (oprócz ARWU, to QS World University Rankings oraz Times Higher Education World University Ranking).

więcej informacji

zdjęcie

Srebrni wioślarze z UMK

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Patryk Przekopski (M2X), Bartosz Leszczyński (8+) i Filip Leszczyński (8+) zostali srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostwa Świata w Szanghaju.

więcej informacji

zdjęcie

Awans UMK w kolejnym światowym rankingu

Światowy ranking Webometrics to kolejne zestawienie, w którym Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu potwierdza swoją wysoką pozycję. W tegorocznej edycji UMK został sklasyfikowane na 7. miejscu w Polsce i 21. w Europie Środkowo-Wschodniej. W globalnej klasyfikacji nasza uczelnia zajmuje 675. pozycję.

więcej informacji

zdjęcie

Nasi wioślarze na podium

Wioślarze AZS UMK, m. in. Mirosław Ziętarski z naszego Wydziału (kierunek Bezpieczeństwo narodowe) stanęli na podium III Pucharu Świata, który odbył się w dniach 13-15 lipca w Lucernie (Szwajcaria).

więcej informacji

zdjęcie

Międzynarodowa Konferencja „Nation and Society”

W dniach 29–30 czerwca 2018 r. w Collegium Maximum UMK Toruniu miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod patronatem Jego Magnificencji Rektora UMK prof. dr hab. Andrzeja Tretyna oraz Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego pt. „Nation and Society” organizowana przez Katedrę Historii Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Niemiecki Instytut Historyczny, Uniwersytet w Rostocku oraz Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu. Była to siódma konferencja odbywająca się w ramach międzynarodowego projektu: Copernicus Graduate School.

więcej informacji

zdjęcie

Prof. Wojciech Polak przewodniczącym Kolegium IPN

Prof. dr hab. Wojciech Polak z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK został wybrany na przewodniczącego Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

więcej informacji

zdjęcie

O frekwencji wyborczej w IV LO

W miniony piątek, 15. czerwca, doktorantka naszego Wydziału mgr Paulina Kruszyńska poprowadziła dla młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu warszaty pt. "Być, albo nie być - rzecz o frekwencji wyborczej".

więcej informacji

zdjęcie

Sukces w rankingu "Perspektyw"

Kierunki prowadzone przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK wysoko w najnowszym rankingu "Perspektyw"!

więcej informacji

zdjęcie

Nowa Przewodnicząca

Paulina Politowska z naszego Wydziału została wybrana na nową przewodniczącą Samorządu Studenckiego UMK. Swoją dwuletnią kadencję rozpoczęła 1 czerwca 2018 r.

więcej informacji

zdjęcie

Sukces V Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego

Sukcesem zakończył się V Międzynarodowy Kongres Azjatycki pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. Joanny Marszałek-Kawy. W wydarzeniu aktywnie pomagali studenci Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych.

więcej informacji

zdjęcie

Złoty medal drużyny WPiSM

więcej informacji

zdjęcie

Studenci WPiSM na turnieju dyscyplin obronnych

Grupa studentów z naszego Wydziału brała udział w zawodach sportowo-obronnych pod opieką prof. Zdzisława Polcikiewicza.

więcej informacji

zdjęcie

Trening żołnierza wojsk specjalnych w projekcie UE

więcej informacji

zdjęcie

Współpraca z ASzWoj

Podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Oblicza współczesnego terroryzmu" odbywającej się w Rembertowie miało miejsce podpisanie dokumentu określającego ramy współpracy miedzy naszym Wydziałem a Wydzialem Bezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej.

więcej informacji

zdjęcie

Dziekanat WPiSM najlepszy!

W czwartek 12 kwietnia odbyła się Gala Copernicana – Uniwersytecka Gala Charytatywna, która zwieńczyła plebiscyt zorganizowany przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Niezależne Zrzeszenie Studentów.

więcej informacji

zdjęcie

Bardzo wysoka pozycja WPiSM w naukach politycznych

MNiSW ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2016. Drugi raz z rzędu uzyskaliśmy prestiżową kategorię A! Szczególnie dumni jesteśmy z najlepszego wyniku z zakresu osiągnięć naukowych i twórczych oraz praktycznych efektów działalności naukowej wśród wszystkich wydziałów prowadzących studia politologiczne w Polsce.

więcej informacji

zdjęcie

Świat Od Nowa o kłamstwie w polityce

Pierwsze w nowym roku akademickim spotkanie w ramach cyklu "Świat Od Nowa" odbędzie się w środę 3 października 2018 r. "Między nami kłamcami. Kłamstwo i propaganda w polityce" to tytuł wykładu, który poprowadzi dr hab. Michał Strzelecki, prof. UMK z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych.

więcej informacji

Archiwum