Kontaktul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wpism@umk.pl

Konferencja "Oblicza współczesnego terroryzmu"

Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK jako jeden ze współorganizatorów pragnie zaprosić na konferencję pt: "Oblicza współczesnego terroryzmu", która odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2018 roku w siedzibie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem

Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem - najlepszym polskim publicystą międzynarodowym, dziennikarzem radiowym i prasowym oraz znamienitym reportażystą.

Spotkanie w sprawie praktyk

Uwaga studenci II roku I stopnia kierunków: politologia i stosunki międzynarodowe!

Dziekanat WPiSM najlepszy!

W czwartek 12 kwietnia odbyła się Gala Copernicana – Uniwersytecka Gala Charytatywna, która zwieńczyła plebiscyt zorganizowany przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Stypendium dla młodych dziennikarzy

„Dlaczego Polska nie odrodziła się w 1918 roku jako monarchia?”

Koło Naukowe Historyków Pamięci oraz Instytut Historii i Archiwistyki UMK zapraszają do wzięcia udziału w prelekcji, którą wygłosi prof. dr hab. Jacek Bartyzel, Kierownik Katedry Hermeneutyki Polityki na naszym Wydziale.

Konferencja „Teoretyczne i empiryczne aspekty…” - nowy termin

Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Biblioteka Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego UMK zapraszają do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Teoretyczne i empiryczne aspekty badań nad bezpieczeństwem międzynarodowym”.

Unikatowy kurs fińskiego

Kurs języka fińskiego jest prowadzony od marca 2018 r. w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK. To jedyny kurs tego języka w województwie kujawsko-pomorskim.

Konferencja „Świat islamu”

W dn. 22-23 marca br. w budynku Collegium Maius Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Świat islamu w perspektywie badań arabistycznych i politologicznych”, zorganizowana przez Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Pracownię Języka i Kultury Arabskiej Wydziału Filologicznego UMK oraz Koło Naukowe Spraw Zagranicznych i Koło Naukowe Arabistów „Zahra as-Sahra”. W skład Komitetu Organizacyjnego Konferencji weszli: dr hab. Paweł Hanczewski, dr Magdalena Lewicka i mgr Michał Dahl.

III Zimowa Szkoła Metodologiczna na WPiSM

17. marca br. odbyła się III Ogólnoposka Konferencja Naukowa Zimowa Szkoła Metogologiczna

Grant dla Dziekana WPiSM

Projekt Dziekana Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych prof. Zbigniewa Karpusa został zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Bardzo wysoka pozycja WPiSM w naukach politycznych

MNiSW ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2016. Drugi raz z rzędu uzyskaliśmy prestiżową kategorię A! Szczególnie dumni jesteśmy z najlepszego wyniku z zakresu osiągnięć naukowych i twórczych oraz praktycznych efektów działalności naukowej wśród wszystkich wydziałów prowadzących studia politologiczne w Polsce.