Kontaktul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wpism@umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Konferencja "Oblicza współczesnego terroryzmu"

Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK jako jeden ze współorganizatorów pragnie zaprosić na konferencję pt: "Oblicza współczesnego terroryzmu", która odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2018 roku w siedzibie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem

Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem - najlepszym polskim publicystą międzynarodowym, dziennikarzem radiowym i prasowym oraz znamienitym reportażystą.

więcej informacji

zdjęcie

Spotkanie w sprawie praktyk

Uwaga studenci II roku I stopnia kierunków: politologia i stosunki międzynarodowe! 

więcej informacji

zdjęcie

Dziekanat WPiSM najlepszy!

W czwartek 12 kwietnia odbyła się Gala Copernicana – Uniwersytecka Gala Charytatywna, która zwieńczyła plebiscyt zorganizowany przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Niezależne Zrzeszenie Studentów.

więcej informacji

zdjęcie

Stypendium dla młodych dziennikarzy

 

więcej informacji

zdjęcie

„Dlaczego Polska nie odrodziła się w 1918 roku jako monarchia?”

Koło Naukowe Historyków Pamięci oraz Instytut Historii i Archiwistyki UMK zapraszają do wzięcia udziału w prelekcji, którą wygłosi prof. dr hab. Jacek Bartyzel, Kierownik Katedry Hermeneutyki Polityki na naszym Wydziale. 

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja „Teoretyczne i empiryczne aspekty…” - nowy termin

Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Biblioteka Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego UMK zapraszają do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Teoretyczne i empiryczne aspekty badań nad bezpieczeństwem międzynarodowym”.

więcej informacji

zdjęcie

Unikatowy kurs fińskiego

Kurs języka fińskiego jest prowadzony od marca 2018 r. w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK. To jedyny kurs tego języka w województwie kujawsko-pomorskim.

więcej informacji

zdjęcie

Konferencja „Świat islamu”

W dn. 22-23 marca br. w budynku Collegium Maius Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Świat islamu w perspektywie badań arabistycznych i politologicznych”, zorganizowana przez Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Pracownię Języka i Kultury Arabskiej Wydziału Filologicznego UMK oraz Koło Naukowe Spraw Zagranicznych i Koło Naukowe Arabistów „Zahra as-Sahra”. W skład Komitetu Organizacyjnego Konferencji weszli: dr hab. Paweł Hanczewski, dr Magdalena Lewicka i mgr Michał Dahl.

więcej informacji

zdjęcie

III Zimowa Szkoła Metodologiczna na WPiSM

17. marca br. odbyła się III Ogólnoposka Konferencja Naukowa Zimowa Szkoła Metogologiczna

więcej informacji

zdjęcie

Grant dla Dziekana WPiSM

Projekt Dziekana Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych prof. Zbigniewa Karpusa został zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

więcej informacji

zdjęcie

Bardzo wysoka pozycja WPiSM w naukach politycznych

MNiSW ogłosiło wyniki parametryzacji za lata 2013-2016. Drugi raz z rzędu uzyskaliśmy prestiżową kategorię A! Szczególnie dumni jesteśmy z najlepszego wyniku z zakresu osiągnięć naukowych i twórczych oraz praktycznych efektów działalności naukowej wśród wszystkich wydziałów prowadzących studia politologiczne w Polsce.

więcej informacji

Archiwum