UMK Toruń
STUDIA WSCHODNIE
POLITYKA PUBLICZNA

Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

Uprzejmie informujemy, że Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 odbędzie się w dniu 3 października 2016 r. o godz. 10:00 w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "OD NOWA" (ul. Gagarina 37a).

Podczas uroczystości obowiązuje strój wizytowy.

W tym dniu Dziekanaty będą nieczynne z uwagi na Wydziałową Inaugurację i spotkania ze studentami 1 roku studiów I i II stopnia.

<<Terminarz spotkań ze studentami 1 roku studiów I i II roku >>

W dniu 1 października 2016 r. (sobota) Dziekanaty będą czynne w godz. 9:00-13:00.

Oficjalne przekazanie władzy dziekańskiej

przekazanie władzyW dniu 1 września 2016 r. na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu nastąpiło oficjalne przekazanie władzy i obowiązków dziekańskich przez dotychczasowego Dziekana Pana prof. dra hab. Romana Bäckera Nowemu Dziekanowi Panu dr hab. Zbigniewowi Karpusowi, prof. UMK. Serdecznie gratulujemy Nowemu Dziekanowi i życzymy wielu sukcesów w realizacji wytyczonych celów!!! Prof. dr hab. Romanowi Bäckerowi dziękujemy za włożony ogronmy trud w działalności Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu!!!

Podziękowania

Dzisiaj uroczyście, ale też i roboczo przekazałem urząd dziekana Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK profesorowi Zbigniewowi Karpusowi. Będzie on wraz z nową ekipą prodziekanów (prof. Bartłomiej Michalak, prof. Beata Stachowiak, dr Patryk Tomaszewski) sprawował władzę dziekańską w kadencji 2016-2020. Życzę samych sukcesów, w tym przede wszystkim uzyskania nowych uprawnień naukowych, jak i najwyższej jakości kształcenia oraz nieustannego podnoszenia poziomu badań naukowych. Wszystkiego najlepszego! Jednocześnie pragnę podziękować za ostatnie bardzo pracowite siedem lat działania Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych wszystkim pracownikom i studentom.Ogromnie dziękuję prodziekanom – profesorom Markowi Jezińskiemu, Zbigniewowi Karpusowi oraz Michałowi Strzeleckiemu. Bardzo jestem wdzięczny wszystkim bez wyjątku pełnomocnikom zajmującym się poszczególnymi kierunkami studiów oraz Erazmusem. Dziękuję wszystkim wspaniałym Koleżankom i Kolegom za wszystko to co wspólnie zrobiliśmy dla naszego Wydziału. Jestem wdzięczny studentom - szczególnie z samorządu oraz kół naukowych - nie tylko za pracę na rzecz Wydziału, ale i przysparzanie mu splendoru.

Dziękuję bardzo! Roman Bäcker 1 IX 2016

Władze dziekańskie na kadencję 2016-2020

14 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie aktów stwierdzających wybór władz rektorskich i dziekańskich UMK na kadencję 2016-2020.
[fot. Andrzej Romański]

Dziekani 2Dziekanem elektem został dr hab. Zbigniew Karpus prof. UMK

Natomiast na PRODZIEKANÓW zostali wybrani:
dr hab. Beata Stachowiak
- na stanowisko Prodziekana ds. Kształcenia

dr hab. Bartłomiej Michalak
- na stanowisko Prodziekana ds. Nauki

dr Patryk Tomaszewski
- na stanowisko Prodziekana ds. Studenckich
Gratulujemy!

Głosuj na WOŚP na WPiSM

Głosuj na WOŚP na WPiSM w konkursie PZU "Studencki Projekt Roku"

wośp na wpism

Historia WOŚP na WPiSM zaczyna się w grudniu 2011 r. Wtedy Nasz Wykładowca dzielnie walczył o życie i zdrowie swojego dziecka. Aby go wesprzeć zorganizowaliśmy mały turniej piłkarski. Obecnie „WOŚP na WPiSM” to impreza, w której gra wielu studentów, wykładowców i znanych Torunian. To nie tylko turniej piłkarski, ale też koncerty, e-gaming oraz krwiodawstwo. W ciągu 5 edycji zebraliśmy dla chorych dzieci i seniorów przeszło 20tys. zł. Zebraliśmy też kilkaset litrów krwi, a tego nie kupimy w sklepie.

Konkurs Teraz Polska!

Konkurs teraz pl 2016Szanowni Państwo,

ruszyła jubileuszowa, X edycja konkursu €žTeraz Polska Promocja i Rozwój na najlepszą pracę magisterską z zakresukonkurencyjności i innowacyjności gospodarki polskiej, marketingu terytorialnego i narodowego.

Atutem konkursu są atrakcyjne nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi blisko 50 tys. zł oraz uroczysta oprawa gali finałowej.

Na prace konkursowe czekamy do 20 października br., a kartę zgłoszeniową wraz z objaśnieniami dotyczącymi konkursu można pobrać pod linkiem http://www.terazpolska.pl/pl/Zglos-prace

Praktyki Erasmus

Plakat erasmus praktyki

Rozdanie dyplomów 2016

Rozdanie dyplomów copy copyMłodzi, ambitni, pewni siebie –
oto studenci Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK.
Zaczynając studia marzą o wielkiej karierze, pracy na wymarzonym stanowisku i pokaźnej pensji wpływającej na konto. Po latach nauki opuszczają jednak mury wydziału bogatsi o coś znacznie ważniejszego: wiedzę, wiarę we własne umiejętności, niezapomniane przyjaźnie. A gdy nadchodzi dzień rozdania dyplomów przyznają zgodnie: było warto!

Współpraca z Telewizją Polską w sprawie realizacji praktyk

umk DZ

Uniwersytet Mikołaja Kopernika podpisał umowę o współpracy z Telewizją Polską w sprawie realizacji praktyk przyszłych dziennikarzy. Umowę podpisali dyrektor oddziału TVP w Bydgoszczy, Tomasz Pietraszak
i dziekan Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, prof. Roman Bäcker.

Studenci naszego Wydziału - przede wszystkim kierunków dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia - korzystać będą z możliwości odbycia praktyk w redakcji telewizji publicznej w Toruniu i Bydgoszczy.

Wydział Politologii i Studiów
Międzynarodowych UMK