dr hab. Piotr Grochmalski, prof. UMK

Piotr Grochmalski ur. 22.06.1957 r. w Zielonej Górze - absolwent Instytutu Nauk Politycznych UAM w Poznaniu (specjalność dziennikarska), dziennikarz dwutygodnika "Nadodrze", "Wprost", "Poznaniaka". Korespondent wojenny "Rzeczpospolitej", "Głosu Wielkopolskiego" i "Radia Merkury". Przebywał na wojnach m. in. w Afganistanie, Armenii, Czeczenii. Profesor nadzwyczajny nauk politycznych w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obok teorii polityki i komunikacji społecznej specjalizuje się także w geopolityce. Współpracownik Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie.