UMK Toruń
POLITOLOGIA
BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE
STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE
DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA
STUDIA WSCHODNIE
POLITYKA PUBLICZNA

Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

inaug 8

W dniu 3 października 2016 r. Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu rozpoczął uroczyście rok akademicki 2016/2017.  W programie uroczystości znalazły się m.in.: wystąpienie Pana Dziekana dra hab. Zbigniewa Karpusa, prof. UMK, wręczono nagrodę dla najlepszego studenta WPiSM Panu Filipowi Dobrowolskiemu oraz wykład inauguracyjny zatytułowany "Pożytki ze studiowania", który wygłosił Pan prof. dr hab. Roman Bäcker. 

<<więcej>>

Oficjalne przekazanie władzy dziekańskiej

przekazanie władzyW dniu 1 września 2016 r. na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu nastąpiło oficjalne przekazanie władzy i obowiązków dziekańskich przez dotychczasowego Dziekana Pana prof. dra hab. Romana Bäckera Nowemu Dziekanowi Panu dr hab. Zbigniewowi Karpusowi, prof. UMK. Serdecznie gratulujemy Nowemu Dziekanowi i życzymy wielu sukcesów w realizacji wytyczonych celów!!! Prof. dr hab. Romanowi Bäckerowi dziękujemy za włożony ogronmy trud w działalności Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu!!!

Podziękowania

Dzisiaj uroczyście, ale też i roboczo przekazałem urząd dziekana Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK profesorowi Zbigniewowi Karpusowi. Będzie on wraz z nową ekipą prodziekanów (prof. Bartłomiej Michalak, prof. Beata Stachowiak, dr Patryk Tomaszewski) sprawował władzę dziekańską w kadencji 2016-2020. Życzę samych sukcesów, w tym przede wszystkim uzyskania nowych uprawnień naukowych, jak i najwyższej jakości kształcenia oraz nieustannego podnoszenia poziomu badań naukowych. Wszystkiego najlepszego! Jednocześnie pragnę podziękować za ostatnie bardzo pracowite siedem lat działania Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych wszystkim pracownikom i studentom.Ogromnie dziękuję prodziekanom – profesorom Markowi Jezińskiemu, Zbigniewowi Karpusowi oraz Michałowi Strzeleckiemu. Bardzo jestem wdzięczny wszystkim bez wyjątku pełnomocnikom zajmującym się poszczególnymi kierunkami studiów oraz Erazmusem. Dziękuję wszystkim wspaniałym Koleżankom i Kolegom za wszystko to co wspólnie zrobiliśmy dla naszego Wydziału. Jestem wdzięczny studentom - szczególnie z samorządu oraz kół naukowych - nie tylko za pracę na rzecz Wydziału, ale i przysparzanie mu splendoru.

Dziękuję bardzo! Roman Bäcker 1 IX 2016

Władze dziekańskie na kadencję 2016-2020

14 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie aktów stwierdzających wybór władz rektorskich i dziekańskich UMK na kadencję 2016-2020.
[fot. Andrzej Romański]                                         

Dziekani 2Dziekanem elektem został dr hab. Zbigniew Karpus prof. UMK

Natomiast na PRODZIEKANÓW zostali wybrani:
dr hab. Beata Stachowiak
- na stanowisko Prodziekana ds. Kształcenia

dr hab. Bartłomiej Michalak
- na stanowisko Prodziekana ds. Nauki

dr Patryk Tomaszewski
- na stanowisko Prodziekana ds. Studenckich
Gratulujemy!

Głosuj na WOŚP na WPiSM

 

Głosuj na WOŚP na WPiSM w konkursie PZU "Studencki Projekt Roku"

wośp na wpism

 

Historia WOŚP na WPiSM zaczyna się w grudniu 2011 r. Wtedy Nasz Wykładowca dzielnie walczył o życie i zdrowie swojego dziecka. Aby go wesprzeć zorganizowaliśmy mały turniej piłkarski. Obecnie „WOŚP na WPiSM” to impreza, w której gra wielu studentów, wykładowców i znanych Torunian. To nie tylko turniej piłkarski, ale też koncerty, e-gaming oraz krwiodawstwo. W ciągu 5 edycji zebraliśmy dla chorych dzieci i seniorów przeszło 20tys. zł. Zebraliśmy też kilkaset litrów krwi, a tego nie kupimy w sklepie.

 Rozdanie dyplomów 2016

Rozdanie dyplomów copy copyMłodzi, ambitni, pewni siebie –
oto studenci Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK.
Zaczynając studia marzą o wielkiej karierze, pracy na wymarzonym stanowisku i pokaźnej pensji wpływającej na konto. Po latach nauki opuszczają jednak mury wydziału bogatsi o coś znacznie ważniejszego: wiedzę, wiarę we własne umiejętności, niezapomniane przyjaźnie. A gdy nadchodzi dzień rozdania dyplomów przyznają zgodnie: było warto!

więcej»»

Współpraca z Telewizją Polską w sprawie realizacji praktyk

umk DZ

Uniwersytet Mikołaja Kopernika podpisał umowę o współpracy z Telewizją Polską w sprawie realizacji praktyk przyszłych dziennikarzy. Umowę podpisali dyrektor oddziału TVP w Bydgoszczy, Tomasz Pietraszak 
i dziekan Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, prof. Roman Bäcker. 


Studenci naszego Wydziału - przede wszystkim kierunków dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia - korzystać będą z możliwości odbycia praktyk w redakcji telewizji publicznej w Toruniu i Bydgoszczy.

KONTAKT

Wydział Politologii i Studiów
Międzynarodowych UMK
ul. Stefana Batorego 39L, 87-100 Toruń
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja
Dyżury
Centralny Punkt Logowania
USOS
Facebook
YouTube
Google+
APD
UMK TV
UMK
 
Copyright © WPiSM 2013-2016
All rights reserved.
MPL Design | strony internetowe
?>